ITT Cannon, LLC CA3102E18-22PBF80-05
CA3102E18-22PBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E18-22PBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E18-22PBF80-05.pdf
Availability of CA3102E18-22PBF80-05
QUANTITY
CA3102E18-22PBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E18-22PBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E18-22PBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions3
Shell Size - Insert18-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E18-22PBF80-05
Related LinksCA3102E18-, CA3102E18-22PBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E18-22PBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E18-22PBF80-05
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR QUAD 16-TQFN datasheet.pdf
040 MLC PLUG HSG 20P datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 31 AWG 1000 FT GN datasheet.pdf
CAP POLY 39UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf