ITT Cannon, LLC CA3102E18-22SB109
CA3102E18-22SB109 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E18-22SB109
Brief Description
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E18-22SB109.pdf
Availability of CA3102E18-22SB109
QUANTITY
CA3102E18-22SB109 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E18-22SB109
Internal Part NumberEIS-CA3102E18-22SB109
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert18-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E18-22SB109
Related LinksCA3102E1, CA3102E18-22SB109 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E18-22SB109 Details Description
Related parts for CA3102E18-22SB109
FERRITE TUBULAR BEAD 3.18MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC P600 datasheet.pdf
CONN RCPT FH 60POS .050 VERT datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 300VAC RAD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 70UF 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf