ITT Cannon, LLC CA3102E20-18PYBF80-05
CA3102E20-18PYBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E20-18PYBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E20-18PYBF80-05.pdf
Availability of CA3102E20-18PYBF80-05
QUANTITY
CA3102E20-18PYBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E20-18PYBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E20-18PYBF80-05
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions9
Shell Size - Insert20-18
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E20-18PYBF80-05
Related LinksCA3102E20-, CA3102E20-18PYBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E20-18PYBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E20-18PYBF80-05
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
3GPP LTE MIMO DECODER IP CORE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 40V RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
LABEL COMP NON-ADH datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS datasheet.pdf