ITT Cannon, LLC CA3102E20-22PB04
CA3102E20-22PB04 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E20-22PB04
Brief Description
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E20-22PB04.pdf
Availability of CA3102E20-22PB04
QUANTITY
CA3102E20-22PB04 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E20-22PB04
Internal Part NumberEIS-CA3102E20-22PB04
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions6
Shell Size - Insert20-22
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E20-22PB04
Related LinksCA3102E2, CA3102E20-22PB04 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E20-22PB04 Details Description
Related parts for CA3102E20-22PB04
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 25BIT DDR2 176BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HM2 MGUIDE PIN HSG datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390K OHM 16SOIC datasheet.pdf