ITT Cannon, LLC CA3102E20-22SXBF80F0
CA3102E20-22SXBF80F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E20-22SXBF80F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG BOX MNT RCPT 6POS
Datasheet Download
CA3102E20-22SXBF80F0.pdf
Availability of CA3102E20-22SXBF80F0
QUANTITY
CA3102E20-22SXBF80F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E20-22SXBF80F0
Internal Part NumberEIS-CA3102E20-22SXBF80F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size8 (3), 16 (3)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E20-22SXBF80F0
Related LinksCA3102E20-, CA3102E20-22SXBF80F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E20-22SXBF80F0 Details Description
Related parts for CA3102E20-22SXBF80F0
CAP ALUM 1000UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 21POS SGL GOLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.81MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 82 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf