ITT Cannon, LLC CA3102E20-27SBF80-05F0
CA3102E20-27SBF80-05F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E20-27SBF80-05F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG BOX MNT RCPT 14POS
Datasheet Download
CA3102E20-27SBF80-05F0.pdf
Availability of CA3102E20-27SBF80-05F0
QUANTITY
CA3102E20-27SBF80-05F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E20-27SBF80-05F0
Internal Part NumberEIS-CA3102E20-27SBF80-05F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E20-27SBF80-05F0
Related LinksCA3102E20-2, CA3102E20-27SBF80-05F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E20-27SBF80-05F0 Details Description
Related parts for CA3102E20-27SBF80-05F0
FIXED IND 4.7NH 1.3A 100 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 88MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 100PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
CONN DSUB PLUG 15POS HSG datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf