ITT Cannon, LLC CA3102E22-22SYB109
CA3102E22-22SYB109 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E22-22SYB109
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E22-22SYB109.pdf
Availability of CA3102E22-22SYB109
QUANTITY
CA3102E22-22SYB109 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E22-22SYB109
Internal Part NumberEIS-CA3102E22-22SYB109
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E22-22SYB109
Related LinksCA3102E22, CA3102E22-22SYB109 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E22-22SYB109 Details Description
Related parts for CA3102E22-22SYB109
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PTC RESET 250/60V VRT SMD 130MA datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .127M 22POS datasheet.pdf
SOLENOID PLUNGER datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSHK LABEL 0.250" PRESCORE datasheet.pdf
330UF 63V 10X20 datasheet.pdf