ITT Cannon, LLC CA3102E24-10PBF80A34
CA3102E24-10PBF80A34 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-10PBF80A34
Brief Description
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24-10PBF80A34.pdf
Availability of CA3102E24-10PBF80A34
QUANTITY
CA3102E24-10PBF80A34 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-10PBF80A34
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-10PBF80A34
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions7
Shell Size - Insert24-10
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Nickel Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-10PBF80A34
Related LinksCA3102E24-, CA3102E24-10PBF80A34 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-10PBF80A34 Details Description
Related parts for CA3102E24-10PBF80A34
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC UART QUAD 48-TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
BCL-2012-PL datasheet.pdf
BUZZER PIEZO (PROG) 24V PANEL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 93MM datasheet.pdf