ITT Cannon, LLC CA3102E24-10SWF80F0
CA3102E24-10SWF80F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-10SWF80F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG BOX MNT RCPT 7POS
Datasheet Download
CA3102E24-10SWF80F0.pdf
Availability of CA3102E24-10SWF80F0
QUANTITY
CA3102E24-10SWF80F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-10SWF80F0
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-10SWF80F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size8
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-10SWF80F0
Related LinksCA3102E24, CA3102E24-10SWF80F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-10SWF80F0 Details Description
Related parts for CA3102E24-10SWF80F0
CABLE FLAT FLEX 6" .50MM 24 POS datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.6A SOT-23 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.56K OHM 1% 5W datasheet.pdf
ANT OMNI VOY 132-150MHZ 250 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC PLL JITTER ATTENUATOR 36CLCC datasheet.pdf
762 TB SOC RA PCB/UP WF datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf