ITT Cannon, LLC CA3102E24-12PBF80-05
CA3102E24-12PBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-12PBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24-12PBF80-05.pdf
Availability of CA3102E24-12PBF80-05
QUANTITY
CA3102E24-12PBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-12PBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-12PBF80-05
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions5
Shell Size - Insert24-12
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 135A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-12PBF80-05
Related LinksCA3102E24-, CA3102E24-12PBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-12PBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E24-12PBF80-05
IC FPGA 448 I/O 560MBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS IN-LINE CRIMP datasheet.pdf
DSUB 15POS SKT CRIMP FLOAT datasheet.pdf
IC CTLR CURR MODE 100KHZ 7-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS datasheet.pdf