ITT Cannon, LLC CA3102E24-12SBF80-05
CA3102E24-12SBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-12SBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E24-12SBF80-05.pdf
Availability of CA3102E24-12SBF80-05
QUANTITY
CA3102E24-12SBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-12SBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-12SBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 135A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-12SBF80-05
Related LinksCA3102E24-, CA3102E24-12SBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-12SBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E24-12SBF80-05
CONN HEADER VERT 12POS .100 30AU datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 26POS DUAL 15AU datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 4.194304 MHZ SMD datasheet.pdf
CAP TANTALUM 100UF 20V 2917 datasheet.pdf