ITT Cannon, LLC CA3102E24-22PBF80-05
CA3102E24-22PBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-22PBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24-22PBF80-05.pdf
Availability of CA3102E24-22PBF80-05
QUANTITY
CA3102E24-22PBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-22PBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-22PBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-22PBF80-05
Related LinksCA3102E24-, CA3102E24-22PBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-22PBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E24-22PBF80-05
IC OPAMP GP 550KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB6 M32 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 220MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 2-BIT UNIDIR 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADPTR 24V 65W datasheet.pdf