ITT Cannon, LLC CA3102E24-28PWBF80-05
CA3102E24-28PWBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-28PWBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24-28PWBF80-05.pdf
Availability of CA3102E24-28PWBF80-05
QUANTITY
CA3102E24-28PWBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-28PWBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-28PWBF80-05
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-28PWBF80-05
Related LinksCA3102E24-, CA3102E24-28PWBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-28PWBF80-05 Details Description
Related parts for CA3102E24-28PWBF80-05
DSUB CABL-AFM09G/ AE10G / X datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 8POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC MELF datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC TXRX CAN CTLR EXT TEMP 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.82M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf