ITT Cannon, LLC CA3102E24-28PXB04
CA3102E24-28PXB04 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24-28PXB04
Brief Description
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24-28PXB04.pdf
Availability of CA3102E24-28PXB04
QUANTITY
CA3102E24-28PXB04 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24-28PXB04
Internal Part NumberEIS-CA3102E24-28PXB04
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24-28PXB04
Related LinksCA3102E2, CA3102E24-28PXB04 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24-28PXB04 Details Description
Related parts for CA3102E24-28PXB04
FIXED IND 56UH 1.7A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
MODULE PIP 1.2-5.5V 6A HORZ T/H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER TRPL 1X2 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
2.5 SPOX HDR WB SHRDSTGF 6POS datasheet.pdf