ITT Cannon, LLC CA3102E24A28PXBF80
CA3102E24A28PXBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24A28PXBF80
Brief Description
CONN RCPT 28POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E24A28PXBF80.pdf
Availability of CA3102E24A28PXBF80
QUANTITY
CA3102E24A28PXBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24A28PXBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E24A28PXBF80
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24A28PXBF80
Related LinksCA3102E24, CA3102E24A28PXBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24A28PXBF80 Details Description
Related parts for CA3102E24A28PXBF80
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET 80POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 2W datasheet.pdf
381 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 6DFN datasheet.pdf