ITT Cannon, LLC CA3102E24A28SBF80-05F0
CA3102E24A28SBF80-05F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24A28SBF80-05F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG BOX MNT RCPT 28POS
Datasheet Download
CA3102E24A28SBF80-05F0.pdf
Availability of CA3102E24A28SBF80-05F0
QUANTITY
CA3102E24A28SBF80-05F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24A28SBF80-05F0
Internal Part NumberEIS-CA3102E24A28SBF80-05F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24A28SBF80-05F0
Related LinksCA3102E24A2, CA3102E24A28SBF80-05F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24A28SBF80-05F0 Details Description
Related parts for CA3102E24A28SBF80-05F0
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
5M POWER CABLE CAGE datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 10POS .100" SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
3GHZ MICROWAVE RELAY datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf