ITT Cannon, LLC CA3102E24A28SBF80
CA3102E24A28SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24A28SBF80
Brief Description
CONN RCPT 28POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E24A28SBF80.pdf
Availability of CA3102E24A28SBF80
QUANTITY
CA3102E24A28SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24A28SBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E24A28SBF80
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24A28SBF80
Related LinksCA3102E2, CA3102E24A28SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24A28SBF80 Details Description
Related parts for CA3102E24A28SBF80
OSC 5.0V PROG TTL TRI ST 100PPM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
IC SRL CONFIG EEPROM 1M 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 8W 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL datasheet.pdf
RES 2.71K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NATURAL 4"L X 6"W datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT THRU PIN datasheet.pdf