ITT Cannon, LLC CA3102E28-11SB01-05
CA3102E28-11SB01-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-11SB01-05
Brief Description
CONN RCPT 22 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E28-11SB01-05.pdf
Availability of CA3102E28-11SB01-05
QUANTITY
CA3102E28-11SB01-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-11SB01-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-11SB01-05
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions22
Shell Size - Insert28-11
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-11SB01-05
Related LinksCA3102E28, CA3102E28-11SB01-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-11SB01-05 Details Description
Related parts for CA3102E28-11SB01-05
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 430MA 600 MOHM datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 72POS .156 GRN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
FUS 125V T/D PLUG 1.6A EDISON datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
BLZ 5.00/19/270F SN OR datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 21POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 2.5KV RAD datasheet.pdf
CTV 128C 128#22D PIN RECP datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf