Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ430U
ERJ-1TYJ430U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ430U
Brief Description
RES SMD 43 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ430U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ430U
QUANTITY
ERJ-1TYJ430U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ430U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ430U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ430U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ430U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ430U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ430U
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SOT143-4 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 102 MULTIWATT15 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf