ITT Cannon, LLC CA3102E28-12SXBF80A176A232
CA3102E28-12SXBF80A176A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-12SXBF80A176A232
Brief Description
CONN RCPT 26POS BOX MNT SKT
Datasheet Download
CA3102E28-12SXBF80A176A232.pdf
Availability of CA3102E28-12SXBF80A176A232
QUANTITY
CA3102E28-12SXBF80A176A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-12SXBF80A176A232
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-12SXBF80A176A232
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions26
Shell Size - Insert28-12
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-12SXBF80A176A232
Related LinksCA3102E28-12S, CA3102E28-12SXBF80A176A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-12SXBF80A176A232 Details Description
Related parts for CA3102E28-12SXBF80A176A232
IC 2.93V UP RESET MONITOR SOT-23 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
OB BTS 11D 6 ASY datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE GAUGE datasheet.pdf
187 FLAG FAST REC IS .0126TPBR datasheet.pdf
COUNTER datasheet.pdf
1000UF 50V 12,5X25 datasheet.pdf