ITT Cannon, LLC CA3102E28-22PBF80
CA3102E28-22PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E28-22PBF80
Brief Description
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E28-22PBF80.pdf
Availability of CA3102E28-22PBF80
QUANTITY
CA3102E28-22PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E28-22PBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E28-22PBF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E28-22PBF80
Related LinksCA3102E2, CA3102E28-22PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E28-22PBF80 Details Description
Related parts for CA3102E28-22PBF80
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 2512 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PLUG IN UNIT FOR LSX 7L STD TEMP datasheet.pdf
HAR-BUS HM PRESS-IN DIE LOWER datasheet.pdf
CABLE OPT 12X10GBPS 20M datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 PIN PLUG datasheet.pdf
33UF 100V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf