ITT Cannon, LLC CA3102E32-15SWF80
CA3102E32-15SWF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E32-15SWF80
Brief Description
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E32-15SWF80.pdf
Availability of CA3102E32-15SWF80
QUANTITY
CA3102E32-15SWF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E32-15SWF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E32-15SWF80
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert32-15
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 245A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E32-15SWF80
Related LinksCA3102E3, CA3102E32-15SWF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E32-15SWF80 Details Description
Related parts for CA3102E32-15SWF80
SCR NON-SENSITIVE GATE 8.0A 400V datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HMM15H/AE15G/HMM15H datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS K 1.2KW 200V datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 20% 2000VDC datasheet.pdf