ITT Cannon, LLC CA3102E32-17PB01-05
CA3102E32-17PB01-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E32-17PB01-05
Brief Description
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E32-17PB01-05.pdf
Availability of CA3102E32-17PB01-05
QUANTITY
CA3102E32-17PB01-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E32-17PB01-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E32-17PB01-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert32-17
Contact Finish Thickness-
Current Rating135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E32-17PB01-05
Related LinksCA3102E32, CA3102E32-17PB01-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E32-17PB01-05 Details Description
Related parts for CA3102E32-17PB01-05
RES SMD 4.22K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
MULTIPLEXER DUAL 4INPUT 16SOP datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
VARISTOR 504V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 20MHZ 8DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
HDW PACKET CABLE PULL LIMIT SW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf