ITT Cannon, LLC CA3102E32A47PB109
CA3102E32A47PB109 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E32A47PB109
Brief Description
CONN RCPT 47 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E32A47PB109.pdf
Availability of CA3102E32A47PB109
QUANTITY
CA3102E32A47PB109 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E32A47PB109
Internal Part NumberEIS-CA3102E32A47PB109
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions47
Shell Size - Insert32-A47
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E32A47PB109
Related LinksCA3102E3, CA3102E32A47PB109 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E32A47PB109 Details Description
Related parts for CA3102E32A47PB109
4 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
HANDHELD LAMP WATERTITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 69MM datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD HDR datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 167MHZ TSOP datasheet.pdf