ITT Cannon, LLC CA3102E32A55PBF80F0-05
CA3102E32A55PBF80F0-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E32A55PBF80F0-05
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG BOX MNT RCPT 55POS
Datasheet Download
CA3102E32A55PBF80F0-05.pdf
Availability of CA3102E32A55PBF80F0-05
QUANTITY
CA3102E32A55PBF80F0-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E32A55PBF80F0-05
Internal Part NumberEIS-CA3102E32A55PBF80F0-05
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E32A55PBF80F0-05
Related LinksCA3102E32A5, CA3102E32A55PBF80F0-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E32A55PBF80F0-05 Details Description
Related parts for CA3102E32A55PBF80F0-05
JUMPER-H1502TR/A3049L/H1500TR12" datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN SPADE FLANGE 12-10AWG #8 datasheet.pdf
RES 77.7 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR MONO 16SOIC datasheet.pdf
ADAPTOR FOR D-SUB SET DOUBLE ROW datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf