ITT Cannon, LLC CA3102E36-10SXBF80-05F0
CA3102E36-10SXBF80-05F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E36-10SXBF80-05F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG BOX MNT RCPT 48POS
Datasheet Download
CA3102E36-10SXBF80-05F0.pdf
Availability of CA3102E36-10SXBF80-05F0
QUANTITY
CA3102E36-10SXBF80-05F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E36-10SXBF80-05F0
Internal Part NumberEIS-CA3102E36-10SXBF80-05F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E36-10SXBF80-05F0
Related LinksCA3102E36-1, CA3102E36-10SXBF80-05F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E36-10SXBF80-05F0 Details Description
Related parts for CA3102E36-10SXBF80-05F0
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 750MA 32VAC 63VDC datasheet.pdf
CAP MICA 35PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
RES 820 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SHEET HOLES KOS-PG29 datasheet.pdf
MINITEK II SMT HDR datasheet.pdf
CONN EDGE .100 52POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 90MA 9.5 OHM SMD datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX AMBER TRANSP 2" datasheet.pdf