ITT Cannon, LLC CA3102R22-20SX
CA3102R22-20SX picture photo
Mfg. Part Number
CA3102R22-20SX
Brief Description
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102R22-20SX.pdf
Availability of CA3102R22-20SX
QUANTITY
CA3102R22-20SX Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102R22-20SX
Internal Part NumberEIS-CA3102R22-20SX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions9
Shell Size - Insert22-20
Fastening TypeThreaded
OrientationX
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102R22-20SX
Related LinksCA3102R, CA3102R22-20SX Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102R22-20SX Details Description
Related parts for CA3102R22-20SX
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IDC PROTECTOR 2POS 26,28AWG datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C048MS-3,0C1-3-V2 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf