ITT Cannon, LLC CA3102R24-28PF80A176
CA3102R24-28PF80A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102R24-28PF80A176
Brief Description
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102R24-28PF80A176.pdf
Availability of CA3102R24-28PF80A176
QUANTITY
CA3102R24-28PF80A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102R24-28PF80A176
Internal Part NumberEIS-CA3102R24-28PF80A176
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Features-
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102R24-28PF80A176
Related LinksCA3102R24-, CA3102R24-28PF80A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102R24-28PF80A176 Details Description
Related parts for CA3102R24-28PF80A176
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 70 POS .217 SMD datasheet.pdf
TEST PLUG W/SLEEVE 4MM BLACK datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 0.665 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FILTER SAW 719.00 MHZ SMD datasheet.pdf