Yageo 9T04021A2671CAHF3
9T04021A2671CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2671CAHF3
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2671CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2671CAHF3
QUANTITY
9T04021A2671CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2671CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2671CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2671CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2671CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2671CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2671CAHF3
CONN HEADER .100 SINGL R/A 17POS datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC50H/AE50M/HPK50H datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PST 25A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE INSERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.15A 5SON datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf