TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0824-24-2/6CS2502
55PC0824-24-2/6CS2502 picture photo
Mfg. Part Number
55PC0824-24-2/6CS2502
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
55PC CABLE
Datasheet Download
55PC0824-24-2/6CS2502.pdf
Availability of 55PC0824-24-2/6CS2502
QUANTITY
55PC0824-24-2/6CS2502 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC0824-24-2/6CS2502
Internal Part NumberEIS-55PC0824-24-2/6CS2502
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC0824-24-2/6CS2502
55PC0824-24-2/6CS2502 Details Description
Related parts for 55PC0824-24-2/6CS2502
RES 470 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 11A 7 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DIFF BUS TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 7K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TXRX DWDM 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
CLIP MULTIFUNCTION datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE PIN datasheet.pdf