ITT Cannon, LLC CA3102R24-28SYF80A95
CA3102R24-28SYF80A95 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102R24-28SYF80A95
Brief Description
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102R24-28SYF80A95.pdf
Availability of CA3102R24-28SYF80A95
QUANTITY
CA3102R24-28SYF80A95 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102R24-28SYF80A95
Internal Part NumberEIS-CA3102R24-28SYF80A95
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Fastening TypeThreaded
OrientationY
Features-
Contact Finish Thickness20µin (0.51µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102R24-28SYF80A95
Related LinksCA3102R24-, CA3102R24-28SYF80A95 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102R24-28SYF80A95 Details Description
Related parts for CA3102R24-28SYF80A95
Connector Header 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .100 16POS 15AU datasheet.pdf
IC OPAMP GP 88MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
MIC MARKII RCPT CONTACT datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ8 PG29 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 750W 400V datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 20.96MM datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf