ITT Cannon, LLC CA3106E18-23SB15
CA3106E18-23SB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E18-23SB15
Brief Description
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E18-23SB15.pdf
Availability of CA3106E18-23SB15
QUANTITY
CA3106E18-23SB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E18-23SB15
Internal Part NumberEIS-CA3106E18-23SB15
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions10
Shell Size - Insert18-23
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E18-23SB15
Related LinksCA3106E1, CA3106E18-23SB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E18-23SB15 Details Description
Related parts for CA3106E18-23SB15
TVS DIODE 18VWM 30.66VC SMA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 5A TO220-2 datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
IC FPGA 232 I/O 320FBGA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32MLF datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 46POS .100" SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.001 OHM 1% 5W 3920 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf