ITT Cannon, LLC CA3106E18-5SB15
CA3106E18-5SB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E18-5SB15
Brief Description
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E18-5SB15.pdf
Availability of CA3106E18-5SB15
QUANTITY
CA3106E18-5SB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E18-5SB15
Internal Part NumberEIS-CA3106E18-5SB15
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert18-5
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E18-5SB15
Related LinksCA3106E, CA3106E18-5SB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E18-5SB15 Details Description
Related parts for CA3106E18-5SB15
FIXED IND 1.8UH 480MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 19.11VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf