ITT Cannon, LLC CA3106E20-22PXBF80
CA3106E20-22PXBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E20-22PXBF80
Brief Description
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E20-22PXBF80.pdf
Availability of CA3106E20-22PXBF80
QUANTITY
CA3106E20-22PXBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E20-22PXBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E20-22PXBF80
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E20-22PXBF80
Related LinksCA3106E20, CA3106E20-22PXBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E20-22PXBF80 Details Description
Related parts for CA3106E20-22PXBF80
IC SRL CONFG EEPROM 256K 20-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 80mA Backlight 32-VQFN (5x5) datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.4K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 5.62M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
9+9 WAY M V BM 3MM TAIL W/JS datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 112MA 3.8 OHM TH datasheet.pdf
2MM SRHR SMT W/PEG BWAY 100SNLF datasheet.pdf
OSC XO 148.35165MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf