ITT Cannon, LLC CA3106E22-14PF80
CA3106E22-14PF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-14PF80
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E22-14PF80.pdf
Availability of CA3106E22-14PF80
QUANTITY
CA3106E22-14PF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-14PF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-14PF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-14PF80
Related LinksCA3106E2, CA3106E22-14PF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-14PF80 Details Description
Related parts for CA3106E22-14PF80
HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 100' datasheet.pdf
FRAME PANEL .365" 3.18MM M SER datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
JAW ASSY SOLIS 68068 6AWG datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 150W 15V 10A datasheet.pdf
CONN FERRULE 2WIRE 10AWG BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 174.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf