ITT Cannon, LLC CA3106E22-14SF80F137
CA3106E22-14SF80F137 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-14SF80F137
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E22-14SF80F137.pdf
Availability of CA3106E22-14SF80F137
QUANTITY
CA3106E22-14SF80F137 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-14SF80F137
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-14SF80F137
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-14SF80F137
Related LinksCA3106E22-, CA3106E22-14SF80F137 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-14SF80F137 Details Description
Related parts for CA3106E22-14SF80F137
FIXED IND 22UH 2A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 64.9OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG/CTRLR ACPI DUAL DDR 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 36POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
SGE1510-2-0200A-150C datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 75.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf