ITT Cannon, LLC CA3106E22-23PXBF80
CA3106E22-23PXBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E22-23PXBF80
Brief Description
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E22-23PXBF80.pdf
Availability of CA3106E22-23PXBF80
QUANTITY
CA3106E22-23PXBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E22-23PXBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E22-23PXBF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-23
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E22-23PXBF80
Related LinksCA3106E22, CA3106E22-23PXBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E22-23PXBF80 Details Description
Related parts for CA3106E22-23PXBF80
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
16 WAY GREY MK II RCPT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7K OHM 5% 50W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPED 41POS datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
BCZ 3.81/11/180 SN GN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RMT USER INTRFC FOR NANOLINE CON datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1 UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf