ITT Cannon, LLC CA3106E24-12PBF80A232
CA3106E24-12PBF80A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-12PBF80A232
Brief Description
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E24-12PBF80A232.pdf
Availability of CA3106E24-12PBF80A232
QUANTITY
CA3106E24-12PBF80A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-12PBF80A232
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-12PBF80A232
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions5
Shell Size - Insert24-12
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 135A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-12PBF80A232
Related LinksCA3106E24-, CA3106E24-12PBF80A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-12PBF80A232 Details Description
Related parts for CA3106E24-12PBF80A232
SWITCH 9POS DIP RECESS ROCK UNSL datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CA SM LDD FC(NG)TOFC(NG)33FT datasheet.pdf
RES 750K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 432 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 150MW 0503 datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-MALE 12POS 3' datasheet.pdf