ITT Cannon, LLC CA3106E24-22SYBF80
CA3106E24-22SYBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-22SYBF80
Brief Description
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E24-22SYBF80.pdf
Availability of CA3106E24-22SYBF80
QUANTITY
CA3106E24-22SYBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-22SYBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-22SYBF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert24-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-22SYBF80
Related LinksCA3106E24, CA3106E24-22SYBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-22SYBF80 Details Description
Related parts for CA3106E24-22SYBF80
RES SMD 3.92KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ASSEMBLY NEST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST DL 8DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 12MSOP datasheet.pdf
STANDARD PHONE MNT CTRL HEAD 12" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
1.00MM PITCH SIL SMT HORIZONTAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf