ITT Cannon, LLC CA3106E24-28PWF80
CA3106E24-28PWF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-28PWF80
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E24-28PWF80.pdf
Availability of CA3106E24-28PWF80
QUANTITY
CA3106E24-28PWF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-28PWF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-28PWF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-28PWF80
Related LinksCA3106E2, CA3106E24-28PWF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-28PWF80 Details Description
Related parts for CA3106E24-28PWF80
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC DAS 12BIT SNGL 28-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST INV PWM 20-DIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24QSOP datasheet.pdf
RELAY SSR 3.5A 24VDC DIN-RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf