ITT Cannon, LLC CA3106E24-28SA176
CA3106E24-28SA176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-28SA176
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E24-28SA176.pdf
Availability of CA3106E24-28SA176
QUANTITY
CA3106E24-28SA176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-28SA176
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-28SA176
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C