TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26FG16AE
D38999/26FG16AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG16AE
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FG16AE.pdf
Availability of D38999/26FG16AE
QUANTITY
D38999/26FG16AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG16AE
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG16AE
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Shell Size, MILG
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationE
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG16AE
Related LinksD38999/, D38999/26FG16AE Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26FG16AE Details Description
Related parts for D38999/26FG16AE
RES SMD 1.82 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K FLASH 44-LQFP datasheet.pdf
IC FPGA 156 I/O 358UBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .203M 7POS datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL PWR CTRLR 64VQFN datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf