ITT Cannon, LLC CA3106E24-7PB15
CA3106E24-7PB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-7PB15
Brief Description
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E24-7PB15.pdf
Availability of CA3106E24-7PB15
QUANTITY
CA3106E24-7PB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-7PB15
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-7PB15
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-7PB15
Related LinksCA3106E, CA3106E24-7PB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-7PB15 Details Description
Related parts for CA3106E24-7PB15
AC/DC CONVERTER 48V 160W datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 1X1 16MLF datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 8POS 5.08MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR GS2962 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.5VC FLIPCHIP datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf