ITT Cannon, LLC CA3106E24-7SB01A176
CA3106E24-7SB01A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-7SB01A176
Brief Description
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E24-7SB01A176.pdf
Availability of CA3106E24-7SB01A176
QUANTITY
CA3106E24-7SB01A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-7SB01A176
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-7SB01A176
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-7SB01A176
Related LinksCA3106E24, CA3106E24-7SB01A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-7SB01A176 Details Description
Related parts for CA3106E24-7SB01A176
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 16A QC TERM datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
OSC XO 96.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 6SMD GW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf