ITT Cannon, LLC CA3106E24-7SB15
CA3106E24-7SB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24-7SB15
Brief Description
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E24-7SB15.pdf
Availability of CA3106E24-7SB15
QUANTITY
CA3106E24-7SB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24-7SB15
Internal Part NumberEIS-CA3106E24-7SB15
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24-7SB15
Related LinksCA3106E, CA3106E24-7SB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24-7SB15 Details Description
Related parts for CA3106E24-7SB15
CONN HEADER .120 36POS PCB 30AU datasheet.pdf
BIT TORX TR T20S 1.97" datasheet.pdf
LED T-1 3/4 BLUE 24V MIDG FLANGE datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 10POS GOLD PCB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 320W datasheet.pdf
RES METAL .0025 OHM 3W 2% RADIAL datasheet.pdf
BOARD ADAPTER AS5048 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ10B M32 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
TOP COVER datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf