ITT Cannon, LLC CA3106E24A28PWB15
CA3106E24A28PWB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24A28PWB15
Brief Description
CONN PLUG 28POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E24A28PWB15.pdf
Availability of CA3106E24A28PWB15
QUANTITY
CA3106E24A28PWB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24A28PWB15
Internal Part NumberEIS-CA3106E24A28PWB15
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24A28PWB15
Related LinksCA3106E2, CA3106E24A28PWB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24A28PWB15 Details Description
Related parts for CA3106E24A28PWB15
TEL TRANS 600:600 3.0MADC datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 90NS 32DIP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
SPIRAL WRAP NYLON 1/4" X 100' datasheet.pdf
RES 255 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 27MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS INLINE PIN datasheet.pdf