ITT Cannon, LLC CA3106E24A28PWBF80
CA3106E24A28PWBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24A28PWBF80
Brief Description
CONN PLUG 28POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E24A28PWBF80.pdf
Availability of CA3106E24A28PWBF80
QUANTITY
CA3106E24A28PWBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24A28PWBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E24A28PWBF80
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24A28PWBF80
Related LinksCA3106E24, CA3106E24A28PWBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24A28PWBF80 Details Description
Related parts for CA3106E24A28PWBF80
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8SO datasheet.pdf
TAPE VHB ADHESIVE TRANS 6"X5YD datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.2KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf