ITT Cannon, LLC CA3106E28-11PWBF80
CA3106E28-11PWBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-11PWBF80
Brief Description
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E28-11PWBF80.pdf
Availability of CA3106E28-11PWBF80
QUANTITY
CA3106E28-11PWBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-11PWBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-11PWBF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions22
Shell Size - Insert28-11
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-11PWBF80
Related LinksCA3106E28, CA3106E28-11PWBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-11PWBF80 Details Description
Related parts for CA3106E28-11PWBF80
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
PWR SUP MEDICAL 5V/24V 40W datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES 250 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
B ACT FOR SW-83101=112154 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
XBEE PRO SET 10MW RPSMA ANTENNA datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 312MA 3.12 OHM datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 15 datasheet.pdf