ITT Cannon, LLC CA3106E28-12PB03
CA3106E28-12PB03 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-12PB03
Brief Description
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E28-12PB03.pdf
Availability of CA3106E28-12PB03
QUANTITY
CA3106E28-12PB03 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-12PB03
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-12PB03
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions26
Shell Size - Insert28-12
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-12PB03
Related LinksCA3106E2, CA3106E28-12PB03 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-12PB03 Details Description
Related parts for CA3106E28-12PB03
CONN HEADER 17POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 90 OHMS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 540 I/O 900FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
JUMPER SKT WITH HANDLE RED datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 24VDC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf