ITT Cannon, LLC CA3106E28-12PBA176
CA3106E28-12PBA176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-12PBA176
Brief Description
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E28-12PBA176.pdf
Availability of CA3106E28-12PBA176
QUANTITY
CA3106E28-12PBA176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-12PBA176
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-12PBA176
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-12PBA176
Related LinksCA3106E28, CA3106E28-12PBA176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-12PBA176 Details Description
Related parts for CA3106E28-12PBA176
CABLE FLAT FLEX 5POS 1MM 8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
FAN GUARD LOUVERED 172MM GREY datasheet.pdf